Cincinnati: pewne zwycięstwo Radwańskiej

Urszula Radwańska w znakomitym stylu awansowała do drugiej rundy turnieju w Cincinnati. Polska kwalifikantka pokonała Ksenię Pierwiak 6:2, 6:4 i w kolejnej fazie imprezy zagra z Lucie Safarovą lub Jarosławą Szwedową.

Młodsza z sióstr Radwańskich ma już na koncie trzy wygrane spotkanie w Cincinnati (w tym dwa w eliminacjach), w których nie straciła jeszcze seta.

Spotkanie Polki z reprezentantką Kazachstanu trwało godzinę i dwadzieścia jeden minut. Radwańska zaimponowała skutecznością w kluczowych momentach, wykorzystując 6 na 6 break pointów w meczu. Leworęczna Pierwiak odnotowała w spotkaniu dziewięć podwójnych błędów.

Było do drugie zwycięstwo Urszuli Radwańskiej nad Ksenią Pierwiak. W ‘s-Hertogenbosch krakowianka wygrała 4:6, 6:1, 6:4. W ubiegłym roku dwukrotnie w rywalizacji pomiędzy tymi tenisistkami górą była zawodniczka z Kazachstanu.

W drugiej rundzie turnieju Western & Southern Open Urszulę Radwańską czeka konfrontacja z rozstawioną z numerem szesnaście Lucie Safarovą lub kolejną reprezentantką Kazachstanu Jarosławą Szwedową.

Urszula Radwańska (Polska, Q) – Ksenia Pierwiak (Kazachstan) 6:2, 6:4