Montreal: Jans-Ignacik i Mladenovic wystąpią w finale!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Klaudia Jans-Ignacik i Kristina Mladenovic staną przed szansą wygrania prestiżowych zawodów Rogers Cup! W półfinale pokonały Anastasię Rodionovą i Galinę Woskobojewą 6:3, 7:6(5).

Za finał turnieju zaliczanego do kategorii „Premier 5” Polka i Francuzka mają już zapewnione co najmniej 55 tysięcy dolarów (do podziału) oraz po 620 punktów rankingowy, a będą miały jeszcze okazje znacznie ten dorobek powiększyć.

W drugim swoim sobotnim meczu Jans-Ignacik i Mladenovic znów pokazały więcej zimnej krwi od rywalek. W całym spotkaniu wykorzystały cztery z jedenastu okazji na przełamanie, trzykrotnie tracąc swój serwis.

Po wygraniu pierwszego seta przez „naszą” parę i po doprowadzeniu do tie breaka w drugim mecz został przerwany (winny temu był oczywiście deszcz). Przyzwyczajone do częstego opuszczania kortów w Kanadzie Polka i Francuzka po przerwie wygrały rozgrywkę tie breakową 7-5 i całe spotkanie w godzinę oraz dwadzieścia siedem minut.

W finale turnieju Rogers Cup rywalkami Klaudii Jans-Ignacik i Krisitny Mladenovic będą rozstawione z numerem trzy Nadia Pietrowa i Katarina Srebotnik. Rosyjsko-słoweński duet pokonał w półfinale najlepszą parę deblową świata – Liezel Huber oraz Lisę Raymond 6:4, 6:4.

Półfinały debla:
K. Jans-Ignacik, M. Mladenovic (Polska, Francja) – A. Rodionova, G. Woskovojewa (Australia, Kazachstan) 6:3, 7:6(5)
L. Huber, L. Raymond (USA, 1) – N. Pietrowa, K. Srebotnik (Rosja, Słowenia, 3) 6:4, 6:4