Najlepsza Kanadyjka znokautowana

/ Anna Wilma , źródło: challengebell.com, foto: challengebell.com

Amerykanka Lindsay Davenport (dzika karta) pokonała najlepszą z zawodniczek kanadyjskich, mającą polskie pochodzenie, Aleksandrę Wozniak, oddając jej zaledwie jednego gema w meczu drugiej rundy. Rosjanka Olga Puczkowa (numer 5) wyeliminowała Amerykankę Jill Craybas.

Mecz Davenport z Wozniak miał przebieg jednostronny. Spanikowana i grająca pod presją publiczności ostatnia Kanadyjka w turnieju nie potrafiła znaleźć żadnej sensownej recepty na mistrzowskie zagrania Amerykanki. W efekcie Lindsay wygrała pierwszego seta do jednego, a w drugim zwyciężyła już bezwzględnie, pokonując rywalkę na sucho. Lindsay Davenport to jedna z zawodniczek, które najczęściej wygrywają mecze bardzo wysoko. Podczas US Open 2006 ustanowiła rekord najkrótszego spotkania – wówczas, w trzeciej rundzie, odprawiła rywalkę w mniej niż czterdzieści minut.

Pewny awans ćwierćfinałów odnotowała także Rosjanka Olga Puczkowa – jedna z głównych faworytek, jeśli nie do zwycięstwa, to przynajmniej do finału. Jej przeciwniczka, Jill Craybas, bardzo starała się, by narobić koleżance z Europy problemów, ale pewny tenis Puczkowej okazał się wystarczającym lekarstwem. Tym samym ze stratą pięciu gemów Rosjanka zasiliła grono ćwierćfinalistek.

Tylko w jednym z rozegranych meczów drugiej rundy nie wystąpiła tenisistka amerykańska – był to pojedynek pomiędzy Francuzką Stephanie Foretz a Szwedką Sofią Arvidsson.

Mecze drugiej rundy
Olga Puczkowa (Rosja, 5) – Jill Craybas (Stany Zjednoczone) 6:2, 6:3
Julie Ditty (Stany Zjednoczone, Q) – Maret Ani (Estonia) 6:3, 6:3
Lindsay Davenport (Stany Zjednoczone, WC) – Aleksandra Wozniak (Kanada) 6:1, 6:0
Vania King (Stany Zjednoczone) – Renata Voracova (Czechy) 6:2, 4:6, 6:4
Stephanie Foretz (Francja) – Sofia Arvidsson (Szwecja, Q) 1:6, 6:2, 7:5