Montreal: Radwańska w ostatniej fazie eliminacji

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Urszula Radwańska pokonała Melanie Oudin 6:1, 2:6, 6:1 w drugiej rundzie eliminacji do turnieju WTA w Montrealu. Przed Polką ostatnie spotkanie w walce o imprezę główną. Jej rywalką będzie Anna Tatiszwili.

Dwóch dni potrzebowała Urszula Radwańska, aby pokonać Melanie Oudin i znaleźć się w ostatniej rundzie eliminacji. Wszystko za sprawą złej pogody w Montrealu, która przerwała spotkanie Polki z Amerykanką wczoraj.

Nasza tenisistka rozpoczęła znakomicie. W pierwszym secie straciła tylko jednego gema, trzykrotnie przełamując rywalkę. Polka bardzo dobrze serwowała. Tylko pięć razy na 22 nie trafiła pierwszym podaniem. Zanotowała też bardzo dobrą skuteczność i nie miała problemów z wygrywaniem własnych gemów.

Zupełnie inaczej wyglądał drugi set. Tym razem to Oudin rządziła na korcie, a Radwańska nie mogła się odnaleźć. Trzy razy została przełamana, a sama odpowiedziała tylko jednym breakiem i przegrała do dwóch.

W trzecim secie objęła prowadzenie 3:1, gdy mecz został przerwany. Dzisiaj nie potrzebowała wiele czasu na dokończenie spotkanie. Nie oddała Amerykance już ani jednego gema i zwyciężyła 6:1, chociaż po drodze broniła czterech break pointów.

Jeszcze dziś Ula zagra mecz ostatniej rundy eliminacji – jej rywalką będzie Anna Tatiszwili.