Igrzyska Olimpijskie: dzielna postawa i porażka Polek

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka i Ula Radwańskie zgodnie z oczekiwaniami odpadły w II rundzie rywalizacji deblowej na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Polki uległy najlepszej obecnie parze na świecie Liezel Huber i Lisa Raymond.

Siostry słabo rozpoczęły wtorkowy mecz, tracąc podanie już w pierwszym gemie. Po chwili mogło dojść do kolejnego przełamania serwisu naszych tenisistek, jednak te zdołały obronić dwa break pointy. Polki dzielnie broniły się przed atakami rywalek, jednak ostatecznie nie zdołały odrobić straty jednego breaka i pierwszy set zakończył się rezultatem 4:6.

Druga partia ponownie źle rozpoczęła się dla Radawńskich, które zdołały jednak obronić kolejne break pointy w pierwszym i trzecim gemie. Nieoczekiwanie nasze zawodniczki wywalczyły przełamanie przy stanie 2:1, jednak podrażnione rywalki szybko odrobiły straty. To nie podcięło skrzydeł krakowiankom, które ponownie wygrały podanie rywalek i po skutecznym serwisie Agnieszki wyszły na prowadzenie 5:2. Jak się jednak okazało przewaga nie wystarczyła do zwycięstwa, gdyż rozstawione z numerem jeden przeciwniczki wyrównały i o losach seta decydował tie-break. Ten zakończył się już pewną wygraną Amerykanek, które ostatecznie triumfowały 6:4, 7:6 (3).

Porażka w deblu jest jednocześnie końcem przygody z wimbledońską trawą dla młodszej z sióstr Radwańskich. Agnieszka natomiast będzie miała jeszcze jedną szansę, bowiem w rywalizacji mikstów wystąpi wraz z Marcinem Matkowskim.

Druga runda debla:
L. Huber, L. Raymond (Stany Zjednoczone, 1) – A. Radwańska, U. Radwańska (Polska) 6:4, 7:6 (3)