Henin z Kuzniecową w finale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: qatartennis.org, foto: qatartennis.org

Justine Henin awansowała do finału turnieju w Doha (pula nagród 1 340 000 USD). Belgijka w meczu półfinałowym pokonała po ciężkiej walce Jelenę Jankovic (nr 4). Pierwszy set tego meczu to bardzo wyrównana gra, zawodniczki grały gem za gem. Ostatecznie do rozstrzygnięcia tej partii potrzebny był tie-break. W nim lepsza okazała się Serbka wygrywając 7:5.

W drugim secie wyraźną przewagę osiągnęła Henin, która aż trzykrotnie przełamywała w tej partii serwis Jankovic. Po przegraniu tego seta serbska zawodniczka opadła z sił. Trzeci set to seria przełamań z obu stron – lepsza okazała się jednak Belgijka (2 WTA), której udało się czterokrotnie przełamać serwis Jankovic. W całym meczu najlepsza zawodniczka Serbii zapisała na swoim koncie trzy asy i popełniła siedem podwójnych błędów. Spotkanie trwało dwie godziny i 22 minuty. W ubiegłym tygodniu Belgijka wygrała turniej w Dubaju (pula nagród 1 500 000 USD).

Przeciwniczką Henin w finale będzie Swietłana Kuzniecowa (nr 2), która w meczu półfinałowym pokonała Słowaczkę Danielę Hantuchovą (nr 6). Pierwszy set tego spotkania to bardzo dobra gra obu tenisistek, pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Jedynym wyjątkiem był jeden z gemów, gdy piłkę do gry wprowadzała Słowaczka. Hantuchova przegrała go i tym samym poniosła porażkę w pierwszej partii. Drugi set to już wyraźna przewaga Rosjanki, której w tym secie udało się trzykrotnie przełamać Danielę. Faworytka znakomicie grała przy swoim drugim podaniu (78 % wygranych piłek). Ostatecznie wygrała spotkanie po godzinie i 21 minutach gry.

Finałowe spotkanie będzie pietnastą konfrontacją między Henin, a Kuzniecową. W trzynastu meczach zwycięstwa odnosiła Belgijka, a tylko w jednym Rosjanka. Jednocześnie będzie to rewanż za mecz w ubiegłym tygodniu w Dubaju – wtedy to w półfinale wygrała Justine Henin.