Wimbledon: pewne zwycięstwo Radwańskiej!

Agnieszka Radwańska w znakomitym stylu zapewniła sobie awans do III rundy Wimbledonu. Polka pokonała Jelenę Wiesninę 6:2, 6:1, a w kolejnym spotkaniu zmierzy się z 20-letnią reprezentantką gospodarzy – Heather Watson.

79. w rankingu Wiesnina w pierwszej rundzie niespodziewanie wyeliminowała pięciokrotną mistrzynię Wimbledonu – Venus Williams, ale w konfrontacji z Radwańską okazała się całkowicie bezradna.

Krakowianka mecz rozpoczęła bardzo skoncentrowana, chociaż w gemie otwarcia walka toczyła się na przewagi. Radwańska zdołała utrzymać podanie, a z każdym kolejnym gemem przewaga Polki była coraz bardziej widoczna. Rosjance w pierwszej partii dwukrotnie udało się utrzymać własne podanie, ale była to jej jedyna „zdobycz” w tej odsłonie.

W drugim secie Agnieszka Radwańska wygrała trzy pierwsze gemy, następnie Wiesnina utrzymała podanie, Polka wygrała pierwszą piłkę piątego gema i spotkanie zostało przerwane przez opady deszczu. Tenisistki wróciły do gry po ponad dwugodzinnej przerwie. Wznowione spotkanie trwało jednak bardzo krótko, gdyż krakowianka wygrała trzy gemy i mogła cieszyć się z awansu do kolejnej fazy turnieju. Mecz trwał pięćdziesiąt sześć minut.

O awans do czołowej szesnastki turnieju Agnieszka Radwańska zagra z 20-letnią Heather Watson (103 WTA), która w drugiej rundzie pokonała Jamie Hampton 6:1, 6:4.

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) – Jelena Wiesnina (Rosja) 6:2, 6:1