Wimbledon: Zaniewska przegrywa w trzech setach

Sandra Zaniewska, po zaciętym spotkaniu, przegrała ze Shuai Peng 2:6, 7:6(3), 3:6 i na pierwszej rundzie zakończyła swój występ w Wimbledonie.

Pomimo porażki 20-letnia katowiczanka może być niezwykle zadowolona za swojego debiutanckiego występu w turnieju wielkoszlemowym. Zaniewska, po ponad dwóch godzinach walki i trzech rozegranych setach, przegrała z 34. tenisistką rankingu.

Początek meczu naszej tenisistce nie wyszedł, być może ze względu na tremę. Polka w pierwszej partii odnotowała 12 niewymuszonych błędów, przy zaledwie 3 „winnerach” i przegrała po dwudziestu pięciu minutach rywalizacji.

Polka nie speszyła się jednak takim obrotem spraw i w drugim secie inicjatywa należała do niej. Zaniewska jako pierwsza wywalczyła przełamanie, prowadząc już 5:3. Peng zdołała odrobić straty i doprowadzić do tie breaka. W tym Polka wygrała 7-3.

W trzecim secie dziewięć gemów tenisistki rozegrały w 52 minuty. Zaniewskiej niestety nie udało się doprowadzić w tej odsłonie do ani jednej okazji na przełamanie. Peng pierwszego breaka wywalczyła w trzecim gemie. Serwując przy wyniku 3:5 Polka obroniła dwa meczbole, miała też trzy okazje na skończenie gema, ale niestety ostatnie słowo należało do Chinki, która wygrała cały mecz 6:2, 6:7(3), 6:3.

Debiutancki występ na kortach trawiastych Wimbledonu zapewni Sandrze Zaniewskiej awans w rankingu ze 160. miejsca w okolice 147.

Shuai Peng (Chiny, 30) – Sandra Zaniewska (Polska, Q) 6:2, 6:7(3), 6:3