’s-Hertogenbosch: sensacje na początek

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Zmiana nawierzchni ceglanej na trawiastą nigdy nie należała do najłatwiejszych. O prawidłowości tego stwierdzenia przekonały się w poniedziałek Samantha Stosur oraz Sara Errani.

Pierwszą ofiarą trawiastych kortów w holenderskim 's-Hertogenbosch stała się piąta rakieta świata, Sam Stosur. Australijka sensacyjnie uległa belgijskiej kwalifikantce, Kirsten Flipkens i nie zagra w drugiej rundzie wspomnianej imprezy.

Od początku nic nie wskazywało na niespodziankę. Stosur rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 4:1 i mogła spokojnie zakończyć całego seta. Ostatecznie jednak nie wykorzystała czterech setboli i przegrała otwierającą partię w tie-breaku. Drugi set również padł łupem Flipkens i sensacja stała się faktem.

Musiałam dać z siebie 200%, aby wygrać ze Stosur. To jest jak do tej pory mój najlepszy rezultat w karierze. Cieszy mnie udany występ po tym, jak ostatnimi czasy musiałam walczyć z licznymi kontuzjami – powiedziała po meczu Flipkens.

Nie mniejszą rewelacją pierwszego dnia turnieju stała się również Kateryna Bondarenko. Ukrainka po porażce w pierwszym secie, zdołała pokonać rozstawioną z numerem dwa Sarę Errani, wygrywając 5:7, 6:3, 6:4.

Awans do drugiej rundy wywalczyły natomiast rozstawione z numerem trzy i cztery Dominika Cibulkova oraz Flavia Pennetta. Włoszka w kolejnej fazie turnieju zmierzy się z Urszulą Radwańską.

Pierwsza runda debla:
S. Errani, R. Vinci (Włochy, 1) – E. Daniilidou, R. Fujiwara (Grecja, Japonia) 6:1, 6:2
A. Klepac, A. Rodionova (Słowenia, Australia) – I. De Vroome, D. Schuurs (Holandia, WC) 6:2, 2:6, 10-5
A. Medina Garrigues, A. Parra Santonja (Hiszpania, 3) – A. Amanmuradova, N. Bratczikowa (Uzbekistan, Rosja) 7:6(1), 6:0
I. Begu, M. Niculescu (Rumunia, 4) – K. Bondarenko, S. Peer (Ukraina, Izrael) 6:3, 6:3