Bad Gastein: porażka Domachowskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Marta Domachowska nie sprawiła niespodzianki w pierwszej rundzie turnieju WTA w Bad Gastein. 165. w rankingu WTA Polka przegrała z rozstawioną z „czwórką” Carlą Suarez Navarro 4:6, 5:7.

Dla 26-letniej Domachowskiej był to pierwszy występ w głównym turnieju WTA od blisko 2 lat. Polka wykorzystała nie najlepszą obsadę imprezy w austriackim Bad Gastein, kwalifikując się do niej bezpośrednio z rankingu. Nie poszczęściło jej się jednak w losowaniu – trafiła na rozstawioną z „czwórką” i specjalizującą się w grze na mączce Carlę Suarez Navarro.

Początek meczu zwiastował niespodziankę. Domachowska wprawdzie dała się przełamać w gemie otwarcia, ale po chwili sama miała na koncie dwa breaki i prowadziła 3:1. Na tym się niestety zakończyła dobra passa warszawianki. Mimo szans na kolejne przełamanie, sama straciła podanie i po chwili przegrała seta 4:6. W drugim Polka wciąż miała spore problemy z własnym podaniem i praktycznie cały czas musiała gonić Hiszpankę. 23-letnia Suarez Navarro serwowała nawet na mecz przy stanie 5:4, ale wówczas Domachowska uzyskała breaka. W kolejnym gemie nie utrzymała jednak podania, a Hiszpanka nie powtórzyła błędu sprzed kilku minut. Wygrała w drugim secie 7:5 i zakończyła mecz po 1 godzinie i 27 minutach gry. Domachowska popełniła we wtorkowym spotkaniu 11 podwójnych błędów serwisowych.

Po raz ostatni Domachowska grała w turnieju głównym WTA latem 2010 roku w Kopenhadze. Jej ostatni wygrany mecz to jeszcze odleglejsze czasy – lipiec 2009 i zwycięstwo nad Aravane Rezai w drugiej rundzie imprezy w Stambule.

Ten sezon nie jest udany dla Domachowskiej, która w rankingu WTA spadła na czwartą pozycję spośród Polek. Dwucyfrowe zdobycze punktowe Marta wywalczyła raptem czterokrotnie – za drugą rundę eliminacji Australian Open, półfinał w Fort Walton Beach, drugą rundę eliminacji Mutua Madrid Open oraz drugą rundę turnieju w Saint Gaudens.

Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 4) – Marta Domachowska (Polska) 6:4, 7:5