Paryż: obrończyni tytułu pokonana!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: rolandgarros.com, foto: AFP

Na Li nie obroni tytułu w Paryżu! Chinka zakończyła swój występ na czwartej rundzie, przegrywając z kwalifikantką Jarosławą Szwedową 6:3, 2:6, 0:6.

Nic nie zapowiadało tego, że Na Li może mieć kłopoty z awansem do ćwierćfinału Rolanda Garrosa. Broniąca tytułu Chinka w pierwszym secie pojedynku z Jarosławą Szwadową grała bardzo dobrze. Przy własnym podaniu przegrała tylko trzy punkty i ani razu nie broniła się przed przełamaniem. Popełniała, co prawda, sporo błędów, ale i notowała sporo uderzeń kończących, co pozwoliło jej zwyciężyć 6:3.

W drugim secie sytuacja się jednak zmieniła. Szwedowa zaczęła grać odważniej, zapisując na koncie coraz więcej piłek bezpośrednio wygranych. Li znacznie gorzej serwowała i tym razem obie tenisistki miały spore problemy z utrzymaniem podania. O dwa breaki więcej wywalczyła reprezentantka Kazachstanu, triumfując 6:2.

Trzeci set nie miał historii. Można było przypuszczać, że Chinka się obudzi i w decydującym fragmencie będzie grać lepiej. Nic takiego nie nastąpiło. Nie wykorzystała żadnej z czterech szans na przełamanie, a Szwedowa trzykrotnie odebrała serwis rywalce, nie oddając jej nawet jednego gema!

Co ciekawe, dla reprezentantki Kazachstanu ćwierćfinał wielkoszlemowego turnieju nie jest sprawą nową. Osiągnęła tę fazę imprezy dwa lata temu, też w Paryżu. O półfinał zagra z Petrą Kvitovą albo Varvarą Lepchenko.