Paryż: Agnieszka Radwańska odpadła z French Open

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska nie sprostała rewelacyjnie dysponowanej Swietłanie Kuzniecowej i odpadła z turnieju w Paryżu. Polka w meczu 3. rundy Rolanda Garrosa poległa 1:6, 2:6.

W piątek Radwańska i Kuzniecowa mierzyły się po raz dwunasty. Bilans ich bezpośrednich spotkań zdecydowanie przemawiał za Rosjanką, która wygrała 9 z 12 pojedynków, a do tego była górą w pięciu ostatnich starciach. Za faworytkę uchodziła jednak krakowianka, która ma za sobą znakomity sezon, w trakcie którego awansowała na 3. miejsce w rankingu WTA Tour (Kuzniecowa jest 28.). Co więcej, Polka pokazała przed dwoma dniami, że znajduje się w znakomitej dyspozycji – na korcie im. Philippe’a Chartiera w efektowny sposób rozprawiła się z Venus Williams.

Pojedynek rozpoczął się jednak zdecydowanie korzystniej dla Rosjanki. Kuzniecowa szybciej złapała rytm na korcie centralnym i objęła trzygemowe prowadzenie. Polka popełniała zaskakująco dużo niewymuszonych błędów, podczas gdy Rosjanka nie myliła się prawie wcale. W czwartym gemie krakowianka zaczęła grać lepiej i była bliska odrobienia jednego z przełamań, ale mistrzyni French Open z 2009 r. popisała się kilkoma rewelacyjnymi zagraniami z głębi kortu, które dały jej prowadzenie 4:0. Chwilę później niezwykle silnie uderzająca Kuzniecowa ponownie przełamała Polkę. Dopiero po 25 minutach gry Radwańska wygrała pierwszego gema w spotkaniu, przełamując serwis rywalki. Chwilę później było już jednak po secie – utrzymująca rewelacyjny poziom gry Rosjanka efektownym forhendem wzdłuż linii przypieczętowała zwycięstwo 6:1.

Była mistrzyni Rolanda Garrosa równie rewelacyjnie rozpoczęła drugą partię. Potężne serwisy i precyzyjne uderzenia z głębi kortu dały jej prowadzenie 1:0. Chwilę później było już 2:0 dla Rosjanki. W trzecim gemie Polka miała dwa breakpointy, ale Kuzniecowa wybroniła się niezwykle agresywnymi forhendami i podwyższyła prowadzenie. W czwartym gemie drugiego seta Radwańska pierwszy raz w meczu wygrała swoje podanie. Polce udało się także w końcu przejąć inicjatywę i zepchnąć znakomicie dysponowaną rywalkę do defensywy. Następny, niezwykle zacięty gemy także padł łupem Radwańskiej. Polka była bliska wyrównania, ale Kuzniecowa ponownie wzniosła się na wyżyny, zagrała parę świetnych bekhendów i wyszła na prowadzenie 4:2. Chwilę później Rosjanka zakończyła siódmego gema asem serwisowym. Kilka minut potem Kuzniecowa wykorzystała pierwszą piłkę meczową i wyeliminowała Polkę z turnieju.