Paryż: wspaniała postawa Uli Radwańskiej!

Urszula Radwańska na korcie nr „1” Roland Garros zaprezentowała znakomity tenis i pokonała drugą rakietę Francji Pauline Parmentier 6:4, 6:3. Kolejną rywalką Polki będzie rozstawiona z „czwórką” Petra Kvitova.

Młodsza z sióstr Radwańskich pokazała dziś tenis światowej klasy. 90. w rankingu krakowianka imponowała na korcie wszechstronnością, wspaniale grała w obronie, ale zarazem potrafiła skontrować rywalkę i zachwycić zagraniem przy siatce.

Już w pierwszym gemie Urszula Radwańska obroniła dwa break pointy, ale były to jedyne okazje na przełamanie dla Francuzki w inauguracyjnej partii. Parmentier przez dłuższy czas również pewnie wygrywała swoje podanie. Breaka i zarazem koniec seta przyniósł gem dziesiąty. Przy pierwszym setbolu Polka minimalnie wyrzuciła piłkę na aut, ale zdołała doprowadzić do drugiego i tym razem zmusiła rywalkę do błędu.

Drugi set od początku układał się pod dyktando Radwańskiej, która wygrała pierwsze dwa gemy. Parmentier co prawda szybko odrobiła stratę breaka, ale po chwili znów straciła swój serwis. 21-letnia Polka prowadziła już 5:1. W tym momencie przyszło krótkie załamanie gry, które trwało jednak tylko dwa gemy. Nasza tenisistka spotkanie zakończyła efektownym stop wolejem.

Urszula Radwańska po raz pierwszy w karierze wystąpi w drugiej rundzie Roland Garros. Na drodze Polki stanie ubiegłoroczna mistrzyni Wimbledonu i aktualnie czwarta rakieta świata – Petra Kvitova. Leworęczna Czeszka pewnie pokonała dziś 16-letnią Ashleigh Barty 6:1, 6:2.

Urszula Radwańska (Polska) – Pauline Parmentier (Francja) 6:4, 6:3