Paryż: koniec turnieju dla Jans-Ignacik

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: rolandgarros.com, foto: Adam Nurkiewicz/Mediasport

Klaudia Jans-Ignacik błyskawicznie zakończyła swoją przygodę z tegorocznym French Open. Polka występująca w parze z Ałłą Kudriawcewą poległa już w pierwszej rundzie zmagań deblistek.

Pogromczyniami Jans-Ignacik i Kudriawcewej okazały się Nuria Llagostera Vives oraz Maria Jose Martinez Sanchez. Polsko-rosyjska para przegrała 6:1, 2:6, 3:6.

Pierwszy set od początku do końca układał się po myśli Jans-Ignacik i jej partnerki. Polka z Rosjanką wywalczyły 2 przełamania i pewnie wygrały partię. Od drugiego seta inicjatywa przeszła jednak na stronę faworytek, czyli rozstawionych z „dwunastką” Hiszpanek. Llagostera Vives i Jose Martinez Sanchez doskonale radziły sobie z podaniem przeciwniczek i raz po raz przełamywały polsko-rosyjską parę. Dzięki temu pewnie wygrały dwa następne sety i awansowały do kolejnej rundy.

Jans-Ignacik nie zdołała zatem powtórzyć swojego najlepszego osiągnięcia z paryskich kortów. W 2007 r. dotarła we French Open do 2. rundy debla.

Pierwsza runda debla:
N. Llagostera Vives, M. Jose Martinez Sanchez (Hiszpania, 12) – K. Jans-Ignacik, A. Kudriawcewa (Polska, Rosja) 1:6, 6:2, 6:3