Bruksela: Agnieszka Radwańska w finale

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska awansowała do finału turnieju w Brukseli. Polka nie bez problemów uporała się z Kaią Kanepi z Estonii, zwyciężając 7:6(8), 6:3.

Polka rozpoczęła mecz zaskakująco słabo. Starsza z sióstr Radwańskich uderzała zdecydowanie za lekko i niewystarczająco precyzyjnie, żeby postawną Estonkę zmusić do biegania, przez co regularnie nadziewała się na potężne uderzenia rywalki. Pasywna gra krakowianki poskutkowała tym, że w 4. gemie pojedynku straciła swoje podanie. Kanepi poszła za ciosem i po kilku kolejnych minutach prowadziła już 5:1. Wtedy Polka w końcu zaczęła prezentować poziom, do którego przyzwyczaiła nas w tym sezonie. Dzięki ograniczeniu niewymuszonych błędów do minimum i prowadzeniu urozmaiconej gry kątowej odrobiła 4-gemową stratę.

O losach pierwszej partii zadecydował tiebreak. Dodatkowy gem zaczął się lepiej dla Radwańskiej, ale Polka ponownie oddała inicjatywę Kanepi, która wyszła na prowadzenie 5:4. Końcówka należała jednak do Radwańskiej. Polka lepiej wytrzymała psychicznie trudy tiebreaka, obroniła dwie piłki setowe, a następnie popisała się rewelacyjnym forhendowym minięciem oraz asem serwisowym, które przyniosły jej triumf w pierwszej partii.

Następny set ponownie zaczął się dla Polki niepomyślnie. Radwańska straciła swoje podanie już w pierwszym gemie, a następnie nie zdołała przełamać rywalki, choć miału ku temu okazję. Na szczęście Polka zdecydowanie szybciej wróciła do wysokiej dyspozycji niż w pierwszym secie. W ciągu kilku minut odrobiła straty, a następnie po wyjątkowo długim i zaciętym gemie wyszła na prowadzenie 3:2.

Niedługo później Polka przejęła kontrolę nad pojedynkiem. Radwańska przełamała rywalkę w 8. gemie, dzięki czemu objęła prowadzenie 5:3. Krakowianka zmarnowała dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej Kanepi popełniła błąd, dzięki czemu drugą partię Polka wygrała 6:3.

W finale Radwańska zmierzy się ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Simoną Halep a Sofią Arvidson.