Bruksela: Rosolska i Zheng w półfinale debla

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz/Mediasport

Alicja Rosolska i Jie Zheng awansowały do półfinału debla w turnieju Brussels Open. We środę Polka z Chinką w dwóch setach rozprawiły się z Ligą Dekmeijere i Marią Kandratiewą.

Ćwierćfinałowy pojedynek wyrównany był tylko na początku. Wtedy zarówno Polka z Chinką, jak i Łotyszka z Rosjanką sukcesywnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Przełom nastąpił w 7. gemie. Rosolska i jej azjatycka partnerka przełamały podanie rywalek i wyszły na prowadzenie 4:3. Do końca seta pewnie zwyciężały w swoich gemach serwisowych, dzięki czemu wygrały 6:4.

Polka z Chinką poszły za ciosem i już na początku kolejnej partii przełamały rywalki. Kilka minut później prowadziły już dwoma gemami. Rozpędzony polsko-chiński debel po chwili ponownie przełamał podanie rywalek. Dekmeijere z Kondratiewą w drugim secie przez długi czas były bezradne, choć w 8. gemie zdołały odrobić jedno z przełamań. To jednak nie wystarczyło na Rosolskę i Zheng, które chwilę później zakończyły pojedynek, zwyciężając 6:4, 6:3.

Ćwierćfinał debla:
A. Rosolska, J. Zheng (Polska, Chiny) – L. Dekmeijere, M. Kondratiewa (Łotwa, Rosja) 6:4, 6:3