Rzym: udany dzień sióstr Williams

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Serena i Venus Williams awansowały do ćwierćfinałów turnieju WTA w Rzymie. Młodsza z sióstr gładko uporała się z Anabel Mediną Garrigues, a starsza nieoczekiwanie wyeliminowała Samanthę Stosur.

Tylko siedem gemów zdobyła w pojedynku z Venus Williams Samantha Stosur. Australijka zagrała słabe spotkanie. Zanotowała tylko 46% skuteczności pierwszego i 42% drugiego podania, co kosztowało ją stratę aż sześciu gemów przy własnym serwisie. Amerykanka nie grała nic nadzwyczajnego, ale wystarczyło to na słabiej dziś dysponowaną rywalkę. W obu partiach była lepsza o jedno przełamanie i wygrała 6:4, 6:3.

Serena znów bombardowała przeciwniczkę serwisem. 71% punktów wygranych po pierwszym podaniu i 80% po drugim zaprowadziło ją do pewnego zwycięstwa nad Anabel Mediną Garrigues. Hiszpanka nie znalazła sposobu na złamanie serwisu rywalki, choć miała trzy okazje na przełamanie. Sama nie dysponowała taką siłą rażenia i musiała uznać wyższość Williams. Po godzinie i szesnastu minutach Amerykanka zwyciężyła 6:3, 6:1.

Kłopoty napotkała Petra Kvitova. Czeszka potrzebowała trzech setów, aby pokonać dobrze ostatnio grającą Soranę Cirsteę. W pierwszym secie faworytka wygrała wyraźnie, oddając rywalce tylko dwa gemy. Druga partia była już dużo bardziej wyrównana, a w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła Rumunka, wygrywając 7:5. W decydującej odsłonie inicjatywa znów należała jednak do Kvitovej, która ponownie triumfowała do dwóch.

W niecałe dwie godziny z Aną Ivanović poradziła sobie Maria Szarapowa. W pierwszym secie obie tenisistki zdobyły po dwa przełamania, ale w tie breaku Rosjanka okazała się lepsza triumfując do czterech. Drugi set nie był już tak zacięty. Szarapowa miała większą przewagę. Okazała się o dwa breaki lepsza i triumfowała 6:3.

Druga runda debla:
D. Cibulkova, J. Husarova (Słowacja) – N. Grandin, V. Uhlirova (RPA, Czechy, 7) 6:3, 6:2
S. Errani, R. Vinci (Włochy, 3) – G. Dulko, P. Suarez (Argentyna) 6:3, 6:4
M. Kirilenko, N. Pietrowa (Rosja, 5) – I. Benesova, A. Medina Garrigues (Czechy, Hiszpania) 7:5, 6:2
C. Chuang, W. Duszewina (Tajwan, Rosja) – M.E. Camerin, K. Knapp (Włochy) 3:6, 6:1, 10-5
J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja) – J. Craybas, S. Stephens (USA) 6:4, 6:2
J. Hampton, A. Tatiszwili (USA, Gruzja) – J. Goerges, V. King (Niemcy, USA, 6) 6:3, 7:6(3)
F. Pennetta, F. Schiavone (Włochy) – K. Peschke, K. Srebotnik (Czechy, Słowenia, 2) 6:2, 6:4