Madryt: Williams i Azarenka w finale

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Jak już dobrze wiemy, Agnieszka Radwańska niestety nie zagra w finale Mutua Madrid Open. W decydującym o triumfie starciu zmierzy się natomiast Wiktoria Azarenka i Serena Williams.

Rozstawiona z numerem jeden Białorusinka już po raz szósty w tym sezonie nie dała szans na zwycięstwo naszej najlepszej tenisistce, wygrywając 6:2, 6:4.

Agnieszka prezentuje odmienny styl gry. Ona lubi zmuszać rywalki do biegania po korcie, często zmienia tempo gry i próbuje tym samym wytrącić Cię z równowagi. Ja preferuję nieco agresywniejszy tenis i czuje, że dziś zaprezentowałam się naprawdę dobrze – powiedziała po meczu Wiktoria Azarenka.

Porażka to zawsze wielkie rozczarowanie. To uczucie jest potęgowane przez fakt, iż ciągle ustępuję jednej zawodniczce. Prawda jest jednak taka, że Azarenka to obecnie zdecydowany numer jeden. Muszę szukać pozytywów, a ostatni tydzień w Madrycie na pewno mi takowych dostarczył. Teraz nie mogę się doczekać wizyty w Rzymie – skomentowała Radwańska.

Drugą finalistką madryckiej imprezy została Serena Williams. Rozstawiona z numerem dziewięć Amerykanka zakończyła niezwykle udaną przygodę z niebieską mączką potężnie serwującej Lucie Hradeckiej. Czeszka, która we wcześniejszych rundach wyeliminowała między innymi Samanthę Stosur oraz Petrę Kvitovą przegrała 6:7 (5), 0:6.

Lucie serwowała niesamowicie w pierwszym secie. Na szczęście udało mi się wygrać tie-breaka. Dzięki temu drugi set był już nieco łatwiejszy. Mogłam zagrać na większym luzie i spróbować kilku ciekawych zagrań – przyznała Serena Williams.

Trudno będzie wskazać faworytkę niedzielnej rywalizacji. Atutem Azarenki jest fakt, iż jest obecnie najlepszą tenisistką na świecie, jednak w bezpośrednim starciu obu zawodniczek zdecydowanie lepsza jest Serena Williams, która prowadzi 6-1.