Dinara Safina w ćwierćfinale Kremlin Cup

/ Jarosław Skoczylas , źródło: kremlincup.ru, foto: wtatour.com

Anna Czakwetadze (nr 3) odpadła już w drugiej rundzie halowego turnieju Kremlin Cup, który odbywa się w Moskwie (pula nagród wynosi 1 340 000 USD). 20-letnia Rosjanka, która jest obecnie sklasyfikowana na szóstym miejscu w rankingu WTA, okazała się znacznie gorsza od Dinary Safiny (17 WTA), która wygrała już trzeci pojedynek z Czakwetadze w karierze.

Spotkania zapowiadało się na prawdziwy hit dzisiejszego dnia, gdyż obie tenisistki jak zapowiadały chciały się dobrze zaprezentować przed moskiewską publicznością. Pierwsza partia tego meczu nie była jednak imponującym widowiskiem, gdyż obie tenisistki popełniały dużo niewymuszonych błędów. Elementem, który jednak w pierwszej kolejności rzucał się oglądając te spotkanie, to bardzo słaby serwis obu zawodniczek. W sumie w pierwszym secie obie panie przełamały się po trzy razy, co na pewno jest wynikiem tragicznym. Ostatecznie tym samym o końcowym wyniku decydował tie-break, w którym minimalnie lepsza okazała się Safina.

W drugiej partii podbudowana zwycięstwem 21-letnia Rosjanka, grała znacznie lepiej, nie popełniając już tak dużej ilości prostych błędów. Czakwetadze natomiast zupełnie nie przypominała tenisistki, która w tym sezonie wygrała cztery zawodowe turnieje i w pewnym momencie zajmowała piąte miejsce na świecie. Wyżej notowana Rosjanka trzykrotnie przegrała swoje podanie, ostatecznie przegrywając mecz po godzinie i 32 minutach gry.

Było to już czwarte spotkanie między tymi zawodniczkami, w których aż trzy wygrane odniosła Dinara Safina. Co ciekawe, ostatni pojedynek między Rosjankami odbył się w.. Moskwie, podczas Kremlin Cup 2006. Wtedy to młodsza siostra Marata wygrała 6:1, 6:2. W jutrzejszym ćwierćfinale zmierzy się z pogromczynią Agnieszki Radwańskiej, Wierą Zwonariewą.