Madryt: dramatyczna przeprawa Wozniacki

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki w pierwszym secie pojedynku z Ksenią Pierwiak nabawiła się urazu kostki, ale zdołała wrócić do gry i po ponad trzech godzinach walki wygrała 7:6(7), 3:6, 6:4. W szlagierowym spotkaniu pierwszej rundy Wiktoria Azarenka pokonała Swietłanę Kuzniecową 7:5, 6:4. Z turniejem pożegnała się zaś niespodziewanie Francesca Schiavone.

To był niezwykle emocjonujący dzień na kortach Caja Magica. Swojego pierwszego spotkania na niebieskiej mączce nie będzie zbyt dobrze wspominać Caroline Wozniacki. Dunka prowadząc z reprezentantką Kazachstanu 3:2 w pierwszym secie w nienaturalny sposób wygięła kostkę. Niezbędna była przerwa medyczna, ale była liderka rankingu zdołała wrócić do rywalizacji, a ta okazała się niezwykle zacięta.

Caroline Wozniacki, po wielu bardzo długich gemach, pokonała Ksenię Pierwiak 7:6(7), 3:6, 6:4. Tenisistki rywalizował przez trzy godziny i cztery minuty. Dunka, polskiego pochodzenia, wykorzystała w tym spotkaniu 8 z 19 szans na przełamanie.

Kolejne trudne zadanie czeka Wozniacki w drugiej rundzie, gdyż jej rywalką będzie rewelacja tegorocznego sezonu Mona Barthel. 21-letnia Niemka w sobotę pokonała swoją rodaczkę Julię Goerges 6:4, 6:1.

Prawdziwym szlagierem pierwszej rundy spotkań był pojedynek Wiktorii Azarenki ze Swietłaną Kuzniecową. Liderka rankingu triumfowała w tym spotkaniu 7:5, 6:4, odnosząc nad Rosjanką trzecie zwycięstwo, w ich siódmej konfrontacji. Co ciekawe Swietłana Kuzniecowa w turnieju Mutua Madrid Open startuje po raz czwarty z rzędu i wciąż pozostaje bez wygranego spotkania w tej imprezie.

Swoją bardzo słabą dyspozycję w tym sezonie potwierdziła Francesca Schiavone. Włoszka od styczniowego występu w półfinale w Brisbane, w żadnym turnieju nie zdołała wygrać więcej niż jednego spotkania. W Madrycie odnotowała jedną z dotkliwszych porażek, ulegając amerykańskiej kwalifikantce Varvarze Lepchenko (73 WTA) 4:6, 7:6(8), 3:6.

W znakomitym stylu walkę o swój drugi z rzędu tytuł na kortach ziemnych rozpoczęła Maria Szarapowa. Wiceliderka rankingu w sześćdziesiąt jeden minut pokonała Irinę Camelię-Begu 6:0, 6:3. Szybsze zwycięstwo odniosła dziś tylko Agnieszka Radwańska (wygrała z Larą Arruabarreną-Veci w pięćdziesiąt dziewięć minut 6:3, 6:1).

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) – Lara Arruabarrena-Vecino (Hiszpania, WC) 6:3, 6:1
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) – Swietłana Kuzniecowa (Rosja) 7:6(5), 6:4
Nadia Pietrowa (Rosja) – Vania King (USA) 4:6, 6:3, 6:1
Ana Ivanović (Serbia, 13 ) – Mathilde Johansson (Francja, Q) 6:4, 6:1
Angelique Kerber (Niemcy, 12) – Johanna Larsson (Szwecja, Q) 6:1, 6:4
Yanina Wickmayer (Belgia) – Jarmila Gajdosova (Australia) 6:2, 6:4
Roberta Vinci (Włochy) – Dominika Cibulkova (Słowacja, 14) 6:3, 6:2
Varvara Lepchenko (USA, Q) – Francesca Schiavone (Włochy, 11) 6:4, 6:7(8), 6:3
Shahar Peer (Izrael) – Polona Hercog (Słowenia) 6:3, 7:5