Estoril: Jans-Ignacik przegrywa w I rundzie

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Klaudia Jans-Ignacik i Stephanie Foretz Gacon przegrały w pierwszej rundzie turnieju w Estoril z Jarmilą Gajdosovą i Andreą Hlavackovą 1:6, 7:5, 9-11.

Dla Jans-Ignacik to drugi występ w Estoril. Cztery lata temu przegrała tu w ćwierćfinale (występując w parze z Evą Hrdinovą). Tym razem Polka zakończyła występ w portugalskim kurorcie na pierwszej rundzie.

Spotkanie bardzo udanie rozpoczęły rozstawione z „czwórką” Gajdasova i Hlavackova. Obroniły one w pierwszym secie aż pięć break pointów, wykorzystały dwie z czterech okazji na przełamanie i wygrały 6:1. W drugiej partii walka była dużo bardziej zacięta. Tym razem Foretz-Gacon i Jans Ignacik były skuteczniejsze przy break pointach (wykorzystały 2 z 4), wyrównując tym samym stan spotkania.

Tie break meczowy miał niezwykle wyrównany przebieg, ale minimalnie okazała się w nim turniejowa „czwórka”. Spotkanie trwało godzinę i dwadzieścia cztery minuty

Pierwsza runda debla:
J. Gajdosova, A. Hlavackova (Australia, Czechy, 4) – S. Foretz Gacon, K. Jans-Ignacik (Francja, Polska) 6:1, 5:7, 11-9