Stuttgart: Radwańska zagra w półfinale

Agnieszka Radwańska odnotowała kolejne cenne zwycięstwo w bieżącym sezonie. W ćwierćfinale turnieju w Stuttgarcie pokonała ubiegłoroczną mistrzynię Roland Garros – Li Na, zwyciężając 3:6, 6:2, 6:3.

Wiktoria Azarenka to wciąż jedyna tenisistka, która w tym roku zdołała wygrać z Agnieszką Radwańską. Początek dzisiejszego spotkania wskazywał, iż Chinka może pójść w ślady Białorusinki. Polka źle bowiem weszła w to spotkanie, brakowało jej pomysłu na wygrywanie punktów, a przede wszystkim robiła wyjątkowo dużo jak na siebie błędów. W pierwszej partii Radwańskiej policzono 10 niewymuszonych błędów, przy sześciu „winnerach”. Li wykorzystała w inauguracyjnym secie obie okazje na breaka i wygrała 6:3.

Początek drugiej partii również był udany dla tenisistki z Azji, gdyż zdobyła breaka w trzecim gemie. Od prowadzenia 2:1 Li Na nie zdołała jednak zapisać na swoje konto ani jednego gema w tej odsłonie.

W decydującym secie kluczowy okazał się gem czwarty, w którym to Radwańska zdołała wywalczyć przełamanie. Chinka do końca walczyła o odrobienie strat, szeregu okazji nie wykorzystała w piątym gemie. Ostatecznie krakowianka wygrała trzecią partię 6:3 i cały mecz w godzinę oraz pięćdziesiąt dziewięć minut.

W dzisiejszym spotkaniu widać było, że obie tenisistki nie są jeszcze w optymalnej formie, jeśli chodzi o rywalizację na kortach ziemnych, ale Radwańska z każdym gemem tej konfrontacji czuła się lepiej, co dobrze rokuje na kolejne pojedynki. O swój pierwszy w karierze awans do finału Porsche Tennis Grand Prix Agnieszka Radwańska zagra z Wiktorią Azarenką lub rewelacyjnie jak dotąd spisującą się w Stuttgarcie – Moną Barthel.