Wiktoria Azarenka zagra dzisiaj z Marią Szarapową

/ Jarosław Skoczylas , źródło: kremlincup.ru, foto: wtatour.com

Wiktoria Azarenka nadal znajduje się w bardzo wysokiej formie. Tym razem osiemnastoletnia Białorusinka pokonała wyżej notowaną Sybille Bammer i awansowała do drugiej rundy halowego turnieju Kremlin Cup, który rozgrywany jest w Moskwie (pula nagród wynosi 1 340 000 USD). Dyspozycja jaką ta młoda tenisistka pokazała w meczu z Austriaczką, nie przekreśla jej szans w dzisiejszym pojedynku z Marią Szarapową, który zostanie dziś pokazany na żywo w stacji Eurosport (nie przed godziną 14:30).

Mierząca 180 centymetrów Azarenka, w całym spotkaniu miała duże problemy z serwisem. Wprawdzie Austriaczka tylko dwukrotnie ją przełamała, jednak procent pierwszego serwisu (skuteczność zaledwie 46%) i popełnione trzy podwójne błędy, na pewno nie napawają optymizmem. Dzisiejszy mecz z Szarapową, będzie dla Rosjanki dopiero pierwszym od wielkoszlemowego US Open, gdzie odpadła w trzeciej rundzie z najlepszą polską tenisistką, Agnieszką Radwańską. Jeżeli dzisiaj osiemnastolatka z Mińska nie przestraszy się wielkiej gwiazdy, to także możemy oglądać ciekawe spotkanie.

W dniu wczorajszym zwycięstwo odniosła również Jelena Dementiewa, która po dramatycznym spotkaniu pokonała Alicię Molik. Mecz ten stał na dramatycznie niskim poziomie, gdyż obie zawodniczki popełniały ogromną ilość niewymuszonych błędów. Nieco lepiej oczywiście prezentowała się Rosjanka, która w drugim secie prowadziła 3:0 i wydawało się, że nic jej nie odbierze wygranej w dwóch setach. Wtedy to jednak doświadczona Australijka doszła do głosu i wyrównała stan meczu. Trzecia partia była jednak popisem wyłącznie Dementiewej, która potrafiła walczyć ze swoimi słabościami (piętnaście podwójnych błędów) i wygrać cały mecz.