Barcelona: porażka Goerges

Rozstawiona z numerem dwa Julia Goerges nie potrafiła znaleźć recepty na Sarę Errani i przegrała w ćwierćfinale turnieju w Barcelonie 2:6, 3:6. Skończyła się niezwykle udana przygoda z zawodami w stolicy Katalonii Julij Bejgelzimer, która uległa Dominice Cibulkovej 6:3, 0:6, 0:6.

23-letnia Georges w drugiej rundzie rozegrała trudną trzysetową batalię z reprezentantką gospodarzy Garbine Muguruzą Blanco, wygraną 7:5, 5:7, 6:2. Dziś natomiast Niemka okazała się bezradna w rywalizacji z 33. w rankingu Sarą Errani. Goerges wykorzystała w meczu tylko jedną z pięciu okazji na przełamanie, tracąc własne podanie pięciokrotnie.

Sara Errani rozgrywa jak dotąd znakomity sezon. W styczniu osiągnęła swój życiowy sukces, dochodząc do ćwierćfinału Australian Open. Wygrała też zawody na kortach ziemnych w Acapulco i osiągnęła ćwierćfinał w Auckland. Teraz o awans do drugiego finału w sezonie zagra z Carlą Suarez Navarro. Ostatnia w turnieju reprezentantka gospodarzy wygrała dziś z Simoną Halep 6:4, 6:1.

Znakomicie mecz z faworyzowaną Dominiką Cibulkovą (17 WTA) rozpoczęła największa rewelacja turnieju Barcelona Ladies Open – Julija Bejgelzimer (204 WTA). Ukraińska kwalifikantka wykorzystała w pierwszym secie wszystkie trzy okazje na przełamanie i wygrała tą odsłonę 6:3. W dwóch kolejnych partiach rozstawiona z numerem trzy Słowaczka nie straciła już jednak gema, wygrywając cały mecz w godzinę i pięćdziesiąt dwie minuty.

Grono półfinalistek turnieju na kortach ziemnych w Barcelonie uzupełnia Sorana Cirstea. 22-letnia Rumunka pokonała o rok starszą Olgę Goworcową 2:6, 6:1, 6:3.

Ćwierćfinały singla:
Carla Suarez Navarro (Hiszpania) – Simona Halep (Rumunia) 6:4, 6:1
Sara Errani (Włochy, 7) – Julia Goerges (Niemcy, 2) 6:2, 6:3
Sorana Cirstea (Rumunia) – Olga Goworcowa (Ukraina) 2:6, 6:1, 6:3
Dominika Cibulkova (Słowacja, 3) – Julija Bejhelzimer (Ukraina) 3:6, 6:0, 6:0

Półfinały debla:
F.Pennetta, F. Schiavone (Włochy, Włochy) – I. Begu, L. Dominguez Lino (Rumunia, Hiszpania) 7:5, 6:2
S. Errani, R. Vinci (Włochy, Włochy, 1) – P. Cetkovska, B. Zahlavova Strycova (Czechy, Czechy) 6:2, 6:0