Kopenhaga: Wozniacki w drodze po tytuł

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: , foto: AFP

Caroline Woźniacki przedłużyła swoją fantastyczną passę zwycięstw na kortach w rodzimej Kopenhadze. Dorastająca w pobliskim Odense zawodniczka wygrała już dwunaste spotkanie w imprezie e-Boks Open, a jej kolejną "ofiarą" była niżej notowana Pauline Parmentier, która doznała dotkliwej porażki 2:6, 1:6, w trwającym 67 minut meczu.

Wozniacki, która triumfowała w dwóch poprzednich edycji turnieju w następnym spotkaniu spotka się z Alize Cornet. Francuzka awans do ćwierćfinału wywalczyła już w środę.

Oczekiwań serbskich kibiców nie zawiodła należąca do grona faworytek imprezy, Jelena Janković. 27-letnia tenisistka nie dała szans występującej z "dziką kartą" Rosjance, Julii Putnicewej, zwyciężając 6-3, 6-1. Pochodząca z Bałkanów zawodniczka, która do imprezy w Kopenhadze przystępowała po serii czterech przegranych z rzędu, w ćwierćfinale zagra z Kaią Kanepi.

Inna z rozstawionych zawodniczek, występująca z numerem dwa Angelique Kerber nie bez problemów pokonała zaś Brytyjkę, Anne Keothavong. Niemka triumfowała 3:6, 6:4, 6:4. Brytyjka wykorzystała w tym spotkaniu 3 z 4 okazji na przełamanie, ale sama pięciokrotnie straciła serwis.

Trzech setów do awansu potrzebowała również Bojana Jovanovski, która nieoczekiwanie wyeliminowała turniejową "czwórkę" Monicę Niculescu. 20-letnia Serbka pokonała reprezentantkę Rumunii 6:7(6), 6:4, 6:1. Był to drugi pojedynek pomiędzy tymi tenisistkami. Rok temu w Miami Niculescu wygrała w dwóch setach.

Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Pauline Parmentier (Francja) 6:2, 6:1
Angelique Kerber (Niemcy, 2) – Anne Keothavong (Wielka Brytania) 4:6, 6:3, 6:3
Jelena Janković (Serbia, 3) – Julia Putincewa (Rosja, WC) 6:3, 6:1
Bojana Jovanovski (Serbia) – Monica Niculescu (Rumunia, 4) 6:7(6), 6:4, 6:1

Ćwierćfinały debla:
S. Arvidsson, K. Kanepi (Szwecja, Estonia) – K. Barrois, A. Brianti (Niemcy, Włochy, 4) 7:6(5), 6:4
A. Cornet, P. Parmentier (Francja) – S. Foretz Gacon, T. Malek (Francja, Niemcy)