Kopenhaga: deblowa porażka Urszuli Radwańskiej

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska nie zaliczy do udanych turnieju w Kopenhadze. Wczoraj w pierwszej rundzie singla przegrała z Caroline Wozniacką, choć w secie otwarcia miała piłki setowe, a dzisiaj poległa już w pierwszej rundzie debla.

Młodsza z sióstr Radwańskich występowała w stolicy Danii w parze z Niemką Angelique Kerber. Polsko-niemiecka para mierzyła się w pierwszej rundzie turnieju z japońskim duetem Kimiko Date-Krumm i Riką Fujiwarą. Rozstawione z „trójką” Azjatki były faworytkami, lecz mecz od początku nie układał się po ich myśli.

Pierwszą partię polsko-niemiecka para wygrała 6:2. Zawodniczki z Europy doskonale serwowały, trafiając 90% pierwszych podań, czego nie można powiedzieć o Japonkach. Kerber i Radwańska wykorzystały 2 breakpointy i pewnie wygrały partię.

W kolejnym secie role odwróciły się. Japonki znacznie poprawiły swoją grę i zdołały aż trzy razy przełamać rywalki. Polka z Niemką straciły zaś skuteczność serwisową z pierwszego seta, co wyraźnie odbiło się na efektywności ich gry.

W bardzo zaciętym super tiebreaku górą ponownie były Japonki. Kerber i Radwańskiej nie pomógł fakt, że w decydujących fragmentach meczu każdorazowo trafiały pierwszym podaniem. Azjatki zwyciężyły 10-8 i awansowały do kolejnej rundy.

Pierwsza runda debla:
K. Date-Krumm, R. Fujiwara (Japonia, Japonia, 3) – A. Kerber, U. Radwańska (Niemcy, Polska) 2:6, 6:3, 10-8