Kopenhaga: szybka porażka Domachowskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Marta Domachowska przegrała w pierwszej rundzie eliminacji turnieju WTA International w Kopenhadze. Pogromczynią Polki została młoda Francuzka, Kristina Mladenovic, która triumfowała 6:0, 6:3.

W pierwszym secie 26-letnia warszawianka była kompletnie bezradna. Nie potrafiła się przeciwstawić 18-letniej Francuzce zarówno przy swoim, jak i jej podaniu. Obraz gry nieco się wyrównał w drugim secie. Domachowska zdołała w końcu wygrać serwis (dwukrotnie) oraz dołożyła jednego breaka. Nie wystarczyło to jednak na dobrze dysponowaną Mladenovic, która triumfowała 6:3 i po 66 minutach gry zakończyła spotkanie.

Po raz kolejny główną bolączką Domachowskiej był drugi serwis. W zaledwie 8 gemach serwisowych Marta popełniła 10 podwójnych błędów. Po drugim podaniu zdobyła 4 z 20 punktów.

To już trzecia porażka Domachowskiej z Kristiną Mladenovic. Francuzka triumfowała również przed 2 laty w Marbelli i w poprzednim sezonie w Sutton.