Miami: Szarapowa wygrała półfinał z Wozniacki

Maria Szarapowa została pierwszą finalistką turnieju w Miami. Wiceliderka rankingu pokonała Caroline Wozniacki 4:6, 6:2, 6:4.

Przebieg pierwszego spotkania półfinałowego Sony Ericsson Open nie był specjalnie zaskakujący. Inicjatywa na korcie absolutnie należała do Rosjanki, a wynik uzależniony był od jej skuteczności. Szarapowa mecz rozpoczęła bardzo dobrze i szybko wyszła na prowadzenie 4:1. Od tego momentu zaczął się jednak kryzys Rosjanki, który umiejętnie wykorzystała Wozniacki. Dunka większość piłek grała przez środek kortu, czasami zaskakując rywalkę kątowym uderzeniem. Zdołała ona wygrać pięć kolejnych gemów, a tym samym pierwszego seta.

Drugą partię również udanie rozpoczęła Szarapowa, która zapisała na swoje konto cztery pierwsze gemy. Tym razem przewagi jednak nie roztrwoniła i wygrała 6:2. Zdecydowanie najbardziej atrakcyjny był set trzeci. Rosjanka grała w nim znakomicie, w Wozniacki tylko momentami była w stanie dotrzymać jej kroku. Co prawda Szarapowa od stanu 5:2 przegrała dosyć gładko dwa kolejne gemy, ale mecz zakończyła wygraniem własnego podania. Pojedynek trwał dwie godziny i trzydzieści cztery minuty. Był to szósty mecz pomiędzy tymi tenisistkami i czwarte zwycięstwo Rosjanki.

Maria Szarapowa już po raz czwarty, a drugi z rzędu, wystąpi w finale turnieju w Miami. Rosjance wciąż nie udało się jednak zdobyć tu tytułu. Rok temu przegrała finał z Wiktorią Azarenką, sześć lat temu ze Swietłaną Kuzniecową, a w 2005 roku z Kim Clijsters.

O swój pierwszy tytuł w Sony Ericsson Open Maria Szarapowa zagra z Agnieszką Radwańską lub Marion Bartoli. Spotkanie pomiędzy tymi tenisistkami rozpocznie się nie przed godziną 3 czasu w Polsce.