Miami: ćwierćfinał nie dla Jans-Ignacik

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: sonyericssonwtatour.com

Klaudia Jans-Ignacik oraz Eva Birnerova przegrały w drugiej rundzie w turnieju w Miami z Jekatariną Makarową oraz Jie Zheng 4:6, 2:6. Tym samym w ćwierćfinałach turnieju deblowego nie wystąpi żadna polska tenisistka.

Pomimo, że obie pary miały dziś bardzo wysoki procent trafionego pierwszego podania, to aż siedem gemów kończyło się breakami. Birnerovej i Jans-Ignacik udało się wywalczyć dwa przełamania (oba w pierwszym secie), ale na niewiele to się zdało. Rosyjsko-chińska para wygrała w siedemdziesiąt trzy minuty.

W sobotę w drugiej rundzie debla przegrały Daniela Hantuchova i Agnieszka Radwańska. Niestety w ogóle do gry w tej fazie turnieju nie przystąpiły Andreja Klepac i Alicja Rosolska, które miały rywalizować z Giselą Dulko i Paolą Suarez. Powodem takiej decyzji były kłopoty zdrowotne Polki.

Wynik drugiej rundy:
J. Makarowa, J. Zheng (Rosja, Chiny) – E. Birnerova, K. Jans-Ignacik (Czechy, Polska) 6:4, 6:2