Miami: zwycięski początek Radwańskiej i Hantuchovej

Daniela Hantuchova i Agnieszka Radwańska udanie rozpoczęły walkę o obronę tytułu w Miami. W pierwszym spotkaniu pokonały Irinę-Camelię Begu oraz Ninę Bratczikową 6:3, 6:7(5), 10-3.

Rok temu Radwańska osiągnęła swój największy deblowy sukces w karierze, wygrywając w parze z Hantuchovą cały turniej Sony Ericsson Open. W finale pokonały wówczas Liezel Huber i Nadię Pietrową 7:6(5), 2:6, 10-8.

Hantuchova i Radwańska udanie rozpoczęły dzisiejszy mecz. Co prawda raz straciły w pierwszym secie swoje podanie, ale wykorzystały oba break pointy i wygrały 6:3. W drugiej partii doszło do aż sześciu przełamań. „Nasza” para serwowała przy stanie 5:4, jednak Begu oraz Bartczikowa zdołały doprowadzić do tie breaka i wygrały go 7-5.

Tie break meczowy również rozpoczął się pomyślnie dla rumuńsko-rosyjskiej pary, która zdobyła dwa pierwsze punkty. Od tego momentu zaczęła się jednak wyraźna dominacja obrończyń tytułu. Radwańska oraz Hantuchova wygrała osiem punktów z rzędu, a całą rozgrywkę 10-3. Mecz trwał godzinę oraz czterdzieści jeden minut.

O awans do ćwierćfinału Słowaczka i Polka zagrają z Olgą Goworcową i Anastazją Rodionową lub Wierą Duszewiną i Shahar Peer.

Wynik pierwszej rundy:
D. Hantuchova, A. Radwańska (Słowacja, Polska, 8) – I. Begu, N. Bratczikowa (Rumunia, Rosja) 6:3, 6:7(5), 10-3