Miami: Urszula Radwańska przeszła eliminacje

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska zapewniła sobie awans do turnieju głównego Sony Ericsson Open w Miami. W decydującym spotkaniu eliminacji Polka pokonała Andreę Hlavackovą 4:6, 7:5, 6:1.

Podobnie jak wczoraj, tak i dzisiaj Radwańska rozpoczęła spotkanie od przegranego seta. O ile w spotkaniu z Rodiną krakowianka w dwóch kolejnych partiach była wyraźnie górą, o tyle w pojedynku z Czeszką nasza tenisistka była krok od porażki.

25-letnia Hlavackova (126 WTA) prowadziła bowiem już 5:3 w drugim secie. Od tego momentu młodsza z sióstr Radwańskich zapisała na swoje konto cztery kolejne gemy, wyrównując stan rywalizacji. Decydującego seta Czeszka rozpoczęła od wywalczenia przełamania, ale był to jej ostatni zdobyty w meczu gem.

W całym spotkaniu Urszula Radwańska wykorzystała 7 z 16 break pointów i wygrała całe spotkanie w dwie godziny oraz dwadzieścia trzy minuty.

21-letani krakowianka po raz trzeci wystąpi w turnieju głównym Sony Ericsson Open. W ubiegłym roku zagrała w Miami dzięki „dzikiej karcie”, przegrywając w pierwszej rundzie z Simoną Halep 3:6, 2:6.