Indian Wells: Azarenka zdeklasowała Szarapową w finale

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Wiktoria Azarenka została mistrzynią turnieju w Indian Wells. Białorusinka w finałowym pojedynku pokonała Marię Szarapową 6:2, 6:3, odnosząc 23. zwycięstwo w tym roku.

Choć w finale mierzyły się dwie najwyżej rozstawione w turnieju tenisistki, które także prowadzą w światowym rankingu (niezwyciężona w tym roku Azarenka jest pierwsza, Szarapowa od zakończenia Australian Open utrzymuje się na 2. pozycji), dzieliła je różnica klas. Rosjanka od początku pojedynku starała się grać agresywnie, ale popełniła mnóstwo błędów (w pierwszej partii aż 16) i konsekwentna do bólu Białorusinka wygrała pierwszego seta 6:2.

Druga partia także rozpoczęła się po myśli liderki światowego rankingu. Azarenka przy pierwszej możliwej okazji przełamała rywalkę, a w 3. gemie seta uczyniła to ponownie i prowadziła już 3:0. Wtedy spotkanie nieco się wyrównało, a zawodniczki zaczęły hurtowo przegrywać swoje gemy serwisowe. Na prowadzeniu jednak cały czas znajdowała się bardziej regularna Azarenka, która w 9. gemie, przy serwisie rywalki, stanęła przed szansą na wygranie turnieju. Białorusinka przypieczętowała triumf w Indian Wells po długiej, zaciętej wymianie i błędzie Rosjanki.

Zwycięstwo w zawodach BNP Paribas Open jest już czwartym tegorocznym triumfem 22-letniej Białorusinki. Wcześniej Azarenka zwyciężała w Sydney, Australian Open oraz Dausze. W bieżącym sezonie jeszcze ani razu nie przegrała, dzięki czemu bardzo wyraźnie prowadzi w rankingu WTA Tour.