Indian Wells: niesamowity rekord Azarenki, dramat Ivanović

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Wiktoria Azarenka pokonała Angelique Kerber 6:4, 6:3, odnosząc swoje dwudzieste trzecie zwycięstwo w tym roku – to najlepszy początek tenisistki w rozgrywkach WTA od 1997 roku. Finałową rywalką Białorusinki w turnieju BNP Paribas Open będzie Maria Szarapowa. Rosjanka prowadziła 6:4, 0:1 z Aną Ivanović, gdy Serbka zrezygnowała z dalszej rywalizacji.

Wciąż nikt nie potrafi znaleźć recepty na nadzwyczajną Białorusinkę. Kerber spotkanie z liderką rankingu rozpoczęła bardzo dobrze. Od stanu 3:4 w pierwszym secie Azarenka zapisała jednak na swoje konto dziewięć z kolejnych dwunastu gemów, wygrywając cały mecz w godzinę i dwadzieścia osiem minut.

W całym spotkaniu liderka rankingu co prawda trzykrotnie straciła swój serwis, ale sama wykorzystała 6 z 9 break poitnów. Był to pierwszy pojedynek tych tenisistek w rozgrywkach WTA.

Jestem naprawdę pod wrażeniem sposobu w jaki grała Angelique – komplementowała rywalkę Białorusinka. – Grałyśmy po raz pierwszy w zawodowych rozgrywkach, więc było to dla mnie trochę coś nowego, a ona pokazała sporo znakomitego tenisa. Myślę, że to znakomita zawodniczka . Zmusiła mnie ona do podniesienia mojego poziomu gry i musiałam naprawdę się napracować, by odnieś zwycięstwo.

Wiktoria Azarenka nie poniosła w tym roku jeszcze porażki, wygrywając 23 kolejne spotkania. To najlepszy start w rozgrywkach WTA od piętnastu lat. W 1997 roku niewiarygodnym wręcz osiągnięciem popisała się Martina Hingis, wygrywając 37 pierwszych spotkań i zdobywając sześć tytułów z rzędu. Dopiero w finale Roland Garros Szwajcarka przegrała z Ivą Majoli.

Spotkanie o tytuł turnieju BNP Paribas Open będzie powtórką tegorocznego finału Australian Open, w którym Wiktoria Azarenka rozbiła Marię Szarapową 6:3, 6:0.

W ostatnim piątkowym spotkaniu w Indian Wells szykowały się duże emocje. Początek meczu rzeczywiście dostarczył sporo dobrego tenisa, a Szarapowa wygrała pierwszą partię z Ivanović 6:4. Po wygraniu pierwszego gema drugiego seta Serbka musiała jednak skorzystać z pomocy medycznej. Niestety okazała się ona nieskuteczna i po dwóch pierwszych piłkach drugiego gema Ivanović zrezygnowała z dalszej gry. Powodem takiej decyzji był ból biodra.

Nie mogę grać, nie mogę się poruszać – zwróciła się z łzami w oczach do sędziego stołkowego Ivanović, nim poddała mecz.

Jestem bardzo rozczarowana. Naprawdę miałam wrażenie, że gram swój najlepszy tenis od bardzo, bardzo długiego czasu – powiedziała dziennikarzom już po meczu Serbka.