Kuala Lumpur: Radwańska w II rundzie

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska zwycięsko dokończyła pojedynek z Akgul Amanmuradovą. Polka wygrała całe spotkanie 6:2, 6:4 i awansowała do drugiej rundy turnieju w Kuala Lumpur. Jeszcze dziś nasza tenisistka zmierzy się z czeską kwalifikantka Karoliną Pliskovą.

Obfite opady deszczu w Malezji sprawiły, iż Radwańska mecz pierwszej rundy kończyć musiała dopiero w czwartym dni turnieju. Spotkanie Polki i Uzbeczki przerwane zostało w środę, przy wyniku 3:3 w drugim secie i 30:15 dla serwującej krakowianki.

Na szczęście dziś od rana pogoda w Kuala Lumpur pozwoliła dokończyć spotkanie, a rozstawiona z „jedynką” Radwańska nie potrzebowała na to zbyt wiele czasu. Amanmuradovej udało się zapisać na swoje konto jeszcze tylko jednego gema przy własnym podaniu i przegrała cały mecz po osiemdziesięciu jeden minutach rywalizacji.

Już za kilkadziesiąt minut powinien rozpocząć się kolejny mecz Agnieszki Radwańskiej. W drugiej rundzie Polka zagra z Karoliną Pliskovą (139 WTA). W przypadku zwycięstwa z Czeszką ćwierćfinałową rywalką krakowianki będzie  Su-Wej Hsieh.