Virginie Razzano lepsza od Venus Williams w Tokio!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Virginie Razzano (nr 5) sprawiła ogromną sensację i w dniu dzisiejszym triumfowała w turnieju AIG Japan Open (pula nagród 175 000 USD). Faworytką zawodów, które od poniedziałku odbywały się na kortach twardych w Tokio, była zdecydowanie Venus Williams (nr 1). Finał jednak pokazał dwa zupełnie inne oblicza gry amerykańskiej tenisistki, która w tym spotkaniu grała bardzo nierówno.

Pierwsza partia tego spotkania miała bardzo wyrównany przebieg, a obie zawodniczki pewnie wygrywały własne gemy serwisowe. Oczywiście pewniej robiła to Amerykanka, która większość akcji przez siebie wygrywanych, kończyła znakomitymi uderzeniami. Najważniejszym fragmentem pierwszego seta było przełamanie na korzyść Williams przy stanie 4:4. Wtedy to Amerykanka najpierw wygrała gema przy serwisie Razzano, a chwilę później zakończyła seta swoim podaniem.

Jeszcze bardziej zacięty był drugi set, kiedy to Francuzka ani przez chwilę nie poddała się – nadal grała bardzo ambitnie, świetnie wytrzymując tempo narzucane przez Amerykankę. Razzano doprowadziła do wyrównanej końcówki, przez co o wyniku musiał zadecydować tie-break. W nim po pasjonującej walce lepsza okazała się właśnie francuska tenisistka, która wygrała 9:7.

W trzeciej partii tego meczu Amerykanka nieco opadła z sił, czego efektem były niewymuszone błędy. Właśnie w decydującym secie faworytka popełniała ich najwięcej, przez co nie potrafiła odnaleźć własnego rytmu z pierwszego seta. Ostatecznie Razzano udało się dwukrotnie przełamać serwis swojej rywalki, dzięki czemu odniosła końcowe zwycięstwo.

Dla 24-letniej Francuzki było to drugie turniejowe zwycięstwo w tym sezonie, a zarazem drugie w całej karierze. Dzisiejsza wygrana pozwoli Razzano osiągnąć najwyższe miejsce w rankingu WTA, jak do tej pory najwyżej była 33. Zawodniczka mieszkająca na stałe we francuskim Nemes, zrewanżowała się także Williams za dwie poprzednie porażki, jakie zanotowała z nią w 2005 roku w Antwerpi, oraz w tym roku w San Diego.