Dubaj: Wozniak rywalką Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Aleksandra Wozniak będzie pierwszą rywalką Agnieszki Radwańskiej w turnieju WTA Premier w Dubaju. Spotkanie Polki z Kanadyjką rozegrane zostanie we wtorek o godzinie 11 naszego czasu. Bezpośrednią transmisję można będzie oglądać w Eurosporcie.

Mająca polska korzenie Aleksandra Wozniak wygrała w kwalifikacjach trzy mecze, wszystkie w trzech setach. Najpierw 2:6, 6:3, 6:2 pokonała Sanię Mirzę, następnie 6:7(5), 6:3, 6:1 Katerynę Bondarenko, a w finałowej fazie eliminacji zwyciężyła 6:7(8), 7:6(4), 6:3 Polonę Hercog. Ten ostatni mecz trwał 2 godziny i 42 minuty.

Zdecydowaną faworytką wtorkowego meczu będzie Agnieszka Radwańska. Polka pokonała Wozniak dwukrotnie w 2009 roku, kiedy to Kanadyjka plasowała się w okolicach 30 miejsca w rankingu WTA. W Indian Wells Isia wygrała 6:1, 6:4, a w Stuttgarcie 7:6(2), 6:0.

W drugiej rundzie na zwyciężczynię tego spotkania czeka już Shahar Peer. 24-letnia Izraelka pokonała w poniedziałek Fatmę Al. Nabhani, wygrywając z tenisistką z Omanu 6:3, 6:1.

Radwańska nie zagra z Lisicki – nowa rywalka Polki na skutek rezygnacji ze startu Petry Kvitovej!