Doha: Azarenka wciąż niepokonana!

Wiktoria Azarenka kontynuuje perfekcyjną w swoim wykonaniu pierwszą część sezonu. W finale turnieju Qatar Total Open Białorusinka pokonała Samanthę Stosur 6:1, 6:2.

W sobotnim półfinale przeciwko Agnieszce Radwańskiej, Azarence dokuczał ból kostki i jej postawa w finale była sporą zagadką. Tymczasem po Białorusince nie było dziś widać żadnych problemów zdrowotnych i w zaledwie sześćdziesiąt siedem minut rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść.

Azarenka w spotkaniu finałowym wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Liderka rankingu znakomicie też serwowała, miała aż 74 procent trafionego pierwszego podania i nie dała Stosur ani jednej okazji na przełamanie. Australijka wciąż pozostaje bez zwycięstwa nad Azerenką, odnotowując dziś szóstą porażkę z Białorusinką.

Wiktoria Azarenka po raz drugi wystąpiła w Doha. W ubiegłym sezonie przegrała już w pierwszej rundzie z Danielą Hantuchovą. Za zwycięstwo w Qatar Total Open, które odniosła nie tracąc seta, pochodząca z Mińska tenisistka zainkasuje 385 tysięcy dolarów, a także 900 punktów rankingowych, co pozwoli jej umocnić się na pierwszym miejscu.

W finale turnieju deblowego wystąpiły cztery amerykańskie tenisistki. Rozstawione z „jedynką” Liezel Huber i Lisa Raymond pokonały Raquel Kops-Jones oraz Abigail Spears 6:3, 6:1.