Doha: imponujące zwycięstwo Radwańskiej, teraz kolej na Azarenkę!

Agnieszka Radwańska w bardzo dobrym stylu awansowała półfinału Qatar Total Open. Polka pokonała Christinę McHale 6:1, 6:1 i o awans do finału zagra z liderką rankingu Wiktorią Azarenką.

19-letnia McHale uważana jest za największą nadzieję amerykańskiego tenisa. W tym roku osiągnęła już trzecią rundę Australian Open, a w Doha po raz pierwszy osiągnęła ćwierćfinał turnieju rangi „Premier 5”, co pozwoli jej jeszcze poprawić swoją pozycję w rankingu (obecnie zajmuje 38. miejsce).

W rywalizacji z Agnieszką Radwańska młoda Amerykanka była jednak bezradna. Polka zagrała swój najlepszy mecz w Doha, prezentując urozmaicony i przede wszystkim skuteczny tenis. Krakowianka co prawda w pierwszym secie raz straciły swój serwis, ale w całym meczu wykorzystała 6 z 7 break pointów i wygrała w sześćdziesiąt jeden minut.

W półfinale rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie niepokonana w bieżącym sezonie Wiktoria Azarenka. Polka z Białorusinką grała w tym roku już dwukrotnie (w półfinale turnieju w Sydney oraz w ćwierćfinale Australian Open), za każdym razem przegrywając w trzech setach.