Doha: Radwańska broni setbole i awansuje do ćwierćfinału

Agnieszka Radwańska bez straty seta awansowała do ćwierćfinału turnieju Qatar Total Open. W dzisiejszym spotkaniu Polka pokonała Varvarę Lepchenko 7:5, 6:1.

25-letnia Lepchenko (114 WTA) to jedna z rewelacji zawodów w Doha. Do turnieju głównego przedzierała się przez eliminacje, w pierwszej rundzie pokonała Aleksandrę Wozniak, a w drugiej wygrała nieoczekiwanie z rozstawioną z numerem szesnaście Julią Goerges.

Urodzona w Uzbekistanie, a reprezentująca Stany Zjednoczone tenisistka spotkanie z Radwańską również rozpoczęła bardzo dobrze. Krakowianka miała problemy by właściwe „wejść w mecz” i długo nie potrafiła znaleźć recepty na serwis leworęcznej Lepchenko.

W dziewiątym gemie to Polka jako pierwsza straciła swój serwis i tym samym znalazła się w trudnej sytuacji. Co więcej Amerykanka prowadziła już 5:4 i 40:15, ale Radwańska w efektowny sposób obroniła dwa setbole, a następnie doprowadziła do wyrównania.

Był to moment przełomowy dla tego spotkania, gdyż od stanu 5:5 Polka zapisała na swoje konto osiem z kolejnych dziewięciu gemów, wygrywając całe spotkanie w godzinę i trzydzieści jeden minut.

W ćwierćfinale turnieju zaliczanego do rangi „Premier 5” Agnieszka Radwańska zagra z kolejną Amerykanką Christiną McHale lub reprezentantką Izraela Shahar Peer.