Pattaya: kolejny thriller Kirilenko

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Maria Kirilenko i Wiera Zwonariowa są już w ćwierćfinale turnieju WTA w Pattaya City. Rosjanki awans wywalczyły w zgoła odmienny sposób. Pierwsza z nich stoczyła kolejny dreszczowiec, pokonując po 2 godzinach i 44 minutach Anastasię Rodionovą, podczas gdy druga wygrała pewnie 6:3, 6:3 z Akgul Amanmuradową.

Kirilenko już w pierwszej rundzie tajlandzkiego turnieju stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. W pojedynku z Casey Dellacqua musiała obronić piłkę meczową, aby ostatecznie zwyciężyć 4:6, 7:6(6), 6:3. Starcie z Anastasią Rodionovą nie należało do łatwiejszych. Rozstawiona z „czwórką” Rosjanka przegrywała już bowiem 2:5, 15-30 w trzecim secie. Kirilenko zdołała doprowadzić jednak do tie breaka, w której nie dała niżej notowanej przeciwniczce żadnych szans. Szybko objęła prowadzenie 6-1 i po chwili zakończyła spotkanie. Mecz trwał 2 godziny i 44 minuty, a zakończył się wynikiem 2:6, 6:3, 7:6(3).

Ćwierćfinałową rywalką Kirilenko będzie Tamarine Tanasugarn. Tajka jest istną weteranką domowego turnieju – od 1993 roku opuściła tylko jedną edycję. W środę pokonała 7:6(7), 6:3 kwalifikantkę z Tajwanu Kai-Chen Chang.

Do najlepszej ósemki awansowała również dwukrotna triumfatorka turnieju w Pattaya City Wiera Zwonariowa. Rozstawiona z „jedynką” Rosjanka 6:3, 6:3 wygrała z Akgul Amanmuradową.

W ćwierćfinale ósma rakieta świata zagra z Soraną Cirsteą. Rozstawiona z „siódemką” Rumunka również odniosła pewne zwycięstwo. 6:2, 6:2 pokonała Misaki Doi z Japonii. Cirstea podczas Australian Open pokonała Samanthę Stosur i Urszulę Radwańską.

Maria Kirilenko (Rosja, 4) – Anastasia Rodionova (Australia) 2:6, 6:3, 7:6(3)
Tamarine Tanasugarn (Tajlandia) – Kai-Chen Chang (Tajwan, Q) 7:6(7), 6:3
Wiera Zwonariowa (Rosja, 1) – Akgul Amanmuradowa (Uzbekistan) 6:3, 6:3
Sorana Cirstea (Rumunia, 7) – Misaki Doi (Japonia) 6:2, 6:2