Pattaya: pewne zwycięstwo Urszuli Radwańskiej

Urszula Radwańska pokonała Anastazję Piwowarową 6:4, 6:1 i awansowała do drugiej rundy turnieju rozgrywanego na Patajach. Kolejną rywalką Polki będzie Daniela Hantuchova.

Młodsza z sióstr Radwańskich zaraz po występie w izraelskim Eliat, w ramach rozgrywek Fed Cup, udała się do Tajlandii, by po raz trzeci w karierze wziąć udział w turnieju PTT Pattaya Open. Krakowianka w dwóch pierwszych występach (w 2008 i 2009 roku) przegrywała w pierwszej rundzie. Dziś udało się odnieść pierwsze zwycięstwo.

Początek meczu nie był udany dla Urszuli Radwańskiej, gdyż po dziewięciu minutach przegrywała 0:3. Piwowarowa miała dziś jednak duże problemy z serwisem i szybko przewagę roztrwoniła, przegrywając ostatecznie 4:6. Rosjanka zakończyła seta podwójnym błędem.

W drugiej partii Radwańska wyszła na prowadzenie 2:0, następnie przegrała własne podanie, ale był to jedyny gem, który straciła w tym secie. Przy pierwszej piłce meczowej Polka popełniła podwójny błąd, ale zdołała doprowadzić do drugiej okazji, którą tym razem wykorzystała. W całym spotkaniu krakowianka wykorzystała 6 na 6 break pointów. Mecz trwał godzinę oraz pięć minut.

Trudne zadanie czeka Urszulę Radwańską w drugiej rundzie, gdyż jej rywalką będzie rozstawiona numerem trzy Daniela Hantuchova. Dwudziesta w rankingu Słowaczka pokonała dziś reprezentantkę gospodarzy Nungnaddę Wannasuk 6:2, 6:0.

Urszula Radwańska (Polska) – Anastazja Piwowarowa (Rosja) 6:4, 6:1