Paryż: Rosolska w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Rozstawione z numerem cztery Monica Niculescu i Alicja Rosolska awansowały do ćwierćfinału halowego turnieju w Paryżu. W pierwszym spotkaniu pokonały Evę Hrdinovą oraz Kristynę Pliskovą 6:4, 5:7, 10-6.

Rosolska wróciła do hali imienia Pierre de Coubertina po rocznej przerwie. W 2010 roku doszła tu (w parze z Klaudią Jans) do półfinału. Tym razem warszawianka gra w ducie z 24-letnią Monicą Niculescu. Tenisistki te występują wspólnie po raz pierwszy.

Debiut wypadł udanie, chociaż mecz mógł skończyć się już w dwóch setach. Polka i Rumunka po wygraniu pierwszego seta, w dziesiątym gemie drugiej partii miały meczbola. Czeszki przy własnym podaniu i równowadze wygrał decydującą piłkę, a następnie zapisały na swoje konto również dwa kolejne gemy. W tie breaku meczowym lepsze były jednak Niculescu oraz Rosolska (10-6). Mecz trwał godzinę i trzydzieści sześć minut.

W ćwierćfinale „naszej” parze przyjdzie rywalizować z kolejnym czeskim duetem, tym razem będą to Lucies Safarova oraz Klara Zakopalova.

Pierwsza runda debla:
M. Niculescu, A. Rosolska (Rumunia, Polska, 4) – E. Hrdinova, K. Pliskova (Czechy) 6:4, 5:7, 10-6