Andreja Klepac i Alicja Rosolska nie sprostały ubiegłorocznym mistrzynią US Open. W trzeciej rundzie Australian Open słoweńsko-polski duet przegrał z Liezel Huber i Lisą Raymond 2:6, 1:6.
Amerykanki występują w Melbourne z drugim numerem rozstawienia. W drodze do ćwierćfinału nie przegrały ani jednego seta, tracąc łącznie siedem gemów!
Trzy z tych gemów zdołały „urwać” dziś utytułowanej parze Klepac i Rosolska. „Nasza” para trzykrotnie w meczu utrzymała podanie, ale nie miała ani jednego break pointa w meczu, a dwa razy w każdy z setów straciła swój serwis. Mecz skończył się po pięćdziesięciu siedmiu minutach.
Alicja Rosolska po raz pierwszy w karierze osiągnęła trzecią rundę Australian Open, a dopiero po raz drugi wystąpiła w tej fazie zawodów wielkoszlemowych. W 2008 roku była w najlepszej szesnastce US Open (w parze z Klaudią Jans-Ignacik).
Trzecia runda debla:
L. Huber, L. Raymond (USA, 2) – A. Klepac, A. Rosolska (Słowenia, Polska, 2) 6:2, 6:1