Wygrana Ralucy Olaru w I rundzie Taszkient Open

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Ioana Raluca Olaru (nr 5) awansowała do drugiej rundy turnieju Taszkient Open, który od dzisiaj odbywa się w stolicy Uzbekistanu (pula nagród 145 000 USD). Rumuńska tenisistka w dzisiejszym spotkaniu miała nieco problemów z wyeliminowaniem Czeszki, Petry Cetkovskiej (104 WTA). Ostatecznie jednak lepsza okazała się osiemnastolatka z Bukaresztu, która jest jedną z największych rewelacji obecnego sezonu. Rumunka w ciągu dwunastu miesięcy awansowała z 311 pozycji na 60.

Pierwszy set pojedynku miał dosyć zaskakujący przebieg, gdyż zdecydowanie lepiej prezentowała się niżej notowana Czeszka. Cetkovska narzucała rywalce własny styl gry, który przynosił jej wiele punktów. Ostatecznie pierwszą partię wygrała czeska tenisistka, 6:3. Porażka w tym fragmencie bardzo mobilizująco podziałała do Rumunkę, gdyż od pierwszej piłki drugiego seta, była to już zupełnie inna zawodniczka. W dwóch kolejnych partiach Olaru oddała swojej rywalce zaledwie jednego gema, pewnie eliminując ją z turnieju.

Do drugiej rundy turnieju w Taszkiencie awansowała także Ksenia Palkina, dla której było to już trzecie zwycięstwo w tym turnieju – wcześniej reprezentantka Kirgistanu udanie przeszła eliminacje. W dzisiejszym spotkaniu utalentowana siedemnastolatka pokonała wyżej notowaną Ekaterinę Dzehalevich (179 WTA). Młoda tenisistka urodzona w Rosji oddała swojej rywalce zaledwie cztery gemy.

Bardzo dobry występ w turnieju deblowym zanotowała Marta Domachowska, która w Taszkiencie występuje razem z Renata Voracovą. Polka i reprezentantka Czech stoczyły wyrównany pojedynek z Francuzkami, Pauline Permentier i Mathilde Johansson, jednak w obu setach lepsze okazały się faworytki. W drugiej rundzie rywalkami Domachowskiej i Voracovej będzie para Olga Goworcowa i Olga Pouczkowa, lub Petra Cetkovska i Olga Sromova.

Wyniki I rundy turnieju singlowego:
Ksenia Palkina (Kirgistan, Q) – Ekaterina Dzehalevich (Białoruś, Q) 6:2, 6:2
Ioana Raluca Olaru (Rumunia, 5) – Petra Cetkovska (Czechy) 3:6, 6:0, 6:1
Akgul Amanmuradova (Uzbekistan) – Hana Sromova (Czechy) 6:3, 7:6(2)

Wynik I rundy turnieju deblowego:
Marta Domachowska, Renata Voracova (Polska, Czechy, 4) – Pauline Permentier, Mathilde Johansson (Francja) 6:4, 6:3