Sydney: Radwańska ponownie lepsza od Petkovic!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Andrea Petkovic wciąż nie potrafi znaleźć recepty na Agnieszkę Radwańską. Polka wygrała z Niemką w drugiej rundzie turnieju w Sydney 7:5, 6:4 i w ćwierćfinale zmierzy się z Caroliną Wozniacki.

Tenisistki walczyły przez godzinę oraz pięćdziesiąt sześć minut i stoczyły niezwykle wyrównany pojedynek. W pierwszym secie Radwańska wykorzystała wszystkie trzy szanse na przełamanie, przy własnym podaniu obroniła 6 z 8 break pointów i wygrała 7:5.

W drugiej partii Polka zaimponowała bardzo dobrym serwisem, miała 81 procent trafionego pierwszego podania i aż siedem asów. Dziesiąta w rankingu Petkovic zdołała co prawda doprowadzić do ośmiu break pointów, ale wykorzystała zaledwie jednego z nich. Radwańska przy szansach na przełamanie znów była niezwykle skuteczna (2 na 3) i już po raz szósty w karierze wygrała z Andreą Petkovic. Niemka natomiast wciąż pozostaje bez zwycięstwa nad krakowianką.

W ćwierćfinale Agnieszka Radwańska zmierzy się z Caroliną Wozniacki, która w Sydney walczy o zachowania pozycji liderki rankingu. Będzie to siódmy pojedynek między tymi tenisistkami. Polka wygrała tylko pierwszą z tych konfrontacji (Sztokholm 2007r.). W ubiegłym roku Dunka wygrała najpierw na korcie ziemnym w Stuttgarcie (7:5, 6:3), a następnie w fazie grupowej turnieju mistrzyń (5:7, 6:2, 6:4).

Agnieszka Radwańska (Polska, 7) – Andrea Petkovic (Niemcy) 7:5, 6:4