Hobart: gładka przegrana Domachowskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Marta Domachowska zakończyła już udział w turnieju Moorilla International w Hobart. 25-letnia Polka przegrała w drugiej rundzie eliminacji 1:6, 2:6 z Kristiną Barrois w ostatnim teście przed wielkoszlemowym Australian Open.

W pierwszej rundzie eliminacji Domachowska pokonała 101. w rankingu WTA Evę Birnerovą. W spotkaniu z Czeszką Polka nerwowo rozpoczęła, ale po przegraniu pierwszej odsłony w tie breaku znacznie podniosła poziom gry i pewnie triumfowała w dwóch kolejnych setach.

Niestety z Kristiną Barrois nie powiodło jej się tak dobrze. Polka nie była w stanie znaleźć sposobu na doświadczoną, grającą jednoręcznym bekhendem Niemkę. 91. w rankingu WTA Barrois ani razu nie dała się przełamać, a w trakcie całego spotkania Marta miała zaledwie dwie szanse na breaka. Pod względem serwisu Domachowska wyraźnie ustępowała Niemce. Polka straciła podanie po dwa razy w każdym z setów i w konsekwencji po 70 minutach gry było 1:6, 2:6.

Domachowska kończy eliminacje do turnieju w Hobart z 6 punktami do rankingu WTA oraz jednym wygranym meczem. Teraz trzecia rakieta naszego kraju wybiera się do Melbourne, gdzie spróbuje swoich sił w eliminacjach do wielkoszlemowego Australian Open. To właśnie w tym turnieju Polka odniosła życiowy sukces – przed 4 laty po przejściu eliminacji osiągnęła czwartą rundę.

W Hobart zaprezentuje się jeszcze Klaudia Jans-Ignacik. Wraz z Mervaną Jugić-Salkić wystąpią w turnieju gry podwójnej, a ich pierwszymi rywalkami będą rozstawione z „trójką” Chia-Jung Chuang i Marina Erakovic.