Auckland: Lisicki rezygnuje z gry

/ Michał Jaśniewicz , źródło: eurosport.yahoo.com/własne, foto: AFP

Problemy zdrowotne zmusiły Sabinę Lisicki do zejścia z kortu w trakcie spotkania ćwierćfinałowego w Auckland z Angelique Kerber. Bez większych problemów miejsca w półfinale zapewniły sobie natomiast Swietłana Kuzniecowa i Flavia Pennetta.

22-letnia Lisicki od początku tego tygodnia zmagała się z problemami zdrowotnymi (kobiece „przypadłości”). W dzisiejszym spotkaniu ze swoją rodaczką Kerber po raz pierwszy poprosiła o pomoc medyczną po przegraniu pierwszego seta 4:6. Następnie rozstawiona w Auckland z „jedynką” tenisistka jeszcze kilkakrotnie prosiła o wsparcie medyczne, ale ostatecznie zrezygnowała z rywalizacji, gdy przegrywała w drugiej partii 3:4.

Angelique Kerber o awans do finału turnieju w Auckland zagra z Flavią Pennettą. Rozstawioną z „czwórką” Włoszka na początku sezonu prezentuje bardzo wysoką dyspozycję. W swoich dotychczasowych trzech spotkaniach nie straciła jeszcze seta, a dziś w sześćdziesiąt osiem minut pokonała Jelenę Wiesninę 6:2, 6:1.

Myślę, że dzisiaj było perfekcyjnie, nie popełniłam zbyt wielu błędów, mój serwis dobrze funkcjonował i jestem z tego spotkania naprawdę dumna – przyznała Pennetta. – To był ciężki mecz, ona jest bardzo dobrą zawodniczką, ale ja zagrałam naprawdę dobrze.

Najwyżej sklasyfikowaną tenisistką w półfinałach turnieju ASB Classic jest Swietłana Kuzniecowa. Rosjanka w ubiegłym roku debiutowała w Auckland, ale niespodziewanie przegrała już w drugiej rundzie ze Shuai Peng. W tym sezonie była wiceliderka rankingu prezentuje się w Nowej Zelandii znacznie lepiej. Dziś Kuzniecowa pokonała Sarę Errani 6:4, 6:3. W obu setach Rosjanka dwukrotnie przełamywała serwis rywalki, raz tracąc własne podanie.

To nie była moja najlepsza dyspozycja w tym tygodniu, ale wciąż nie miała jeszcze swojego najlepszego dnia. Cieszę się, że udało mi się skończyć mecz w dwóch setach – stwierdziła w krótkim wywiadzie jeszcze na korcie Kuzniecowa.

Rozstawiona z „trójką” Rosjanka zagra w półfinale z Jie Zheng. 28-letnia Chinka w równo godzinę pokonała Lucie Hradecką 6:2, 6:3.

Myślę, że ten mecz był dla mnie niesamowity. Jest nowy rok, pierwszy turniej, a ja jestem w półfinale. Jestem bardzo szczęśliwa – przyznała Zheng.