Judy Murray została kapitanem brytyjskiej reprezentacji fedcupowej. Mama słynnego szkockiego tenisisty zadebiutuje w swojej roli na początku lutego.
Murray poprowadzi kobiecą reprezentację Wielkiej Brytanii podczas turnieju I grupy strefy euro-afrykańskiej, który rozegrany zostanie w dniach 1-4 lutego, w izraelskim Eilat. W zawodach tych weźmie udział również reprezentacja Polski.
- To wielki zaszczyt móc reprezentować mój kraj w takiej roli, a moje nowe stanowisko jest niezwykle ekscytującym wyzwaniem. Obecne w kobiecym tenisie mamy mieszankę talentu, doświadczenia i determinacji – skomentowała swoją nową rolę Judy Murray, która ma również blisko współpracować i doradzać najbardziej utalentowanym brytyjskim tenisistkom.
Murray to jedna z najbardziej doświadczonych brytyjskich trenerek. Przez dziewięć lat pracowała z reprezentacją Szkocji, a przez przeszło dwie dekady współpracowała z czołowymi juniorami i seniorami z Wielkiej Brytanii, między innymi pierwszą kobiecą rakietą tego kraju Eleną Baltachą, ale również z tenisistami Colinem Flemingiem oraz Jamie Bakerem.