WTA Championships: Azarenka pewna gry w półfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Wiktoria Azarenka jako pierwsza zapewniła sobie awans do półfinału turnieju mistrzyń w Stambule. Białorusinka po raz drugi zaimponowała formą, pokonując Na Li 6:2, 6:2.

Azarenka odnotowała dziś swój siódmy wygrany mecz z rzędu i to wszystko na przestrzeni niespełna dwóch tygodni, nie tracąc przy tym ani jednego seta! W ubiegłą niedzielę Białorusinka zwycięsko zakończyła swój występ w Luksemburgu.

Zmagania w Stambule Białorusinka rozpoczęła od pokonania Samanthy Stosur 6:2, 6:2. Dziś trzecia tenisistka rankingu w identycznym stosunku wygrała z chińską mistrzynią Roland Garros. Spotkanie trwało godzinę oraz trzydzieści dwie minuty. Na Li przez ten czas nie udało się doprowadzić do ani jednego break pointa. Azarenka miała łącznie dziesięć okazji na przełamanie, z czego wykorzystała cztery.

Był to szósty mecz pomiędzy tymi tenisistkami i dopiero drugie zwycięstwo tenisistki urodzonej w Mińsku. W tym roku Chinka wygrała z Wiktorią Azarenką w czwartej rundzie Australian Open oraz w ćwierćfinale Roland Garros.

W ostatnich spotkaniach grupy „białejj”, które rozegrane zostaną w piątek, Wiktoria Azarenka zmierzy się z Marion Bartoli (zastąpiła Marię Szarapową), natomiast Na Li oraz Samantha Stosur stoczą bezpośrednią rywalizację o awans do półfinału.