Moskwa: porażka Rosolskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Alicja Rosolska i Alize Cornet, po zaciętym spotkaniu, przegrały z Anastazją Rodionową i Galiną Woskobojewą 5:7, 6:3, 10-12, w ćwierćfinale turnieju Kremlin Cup. O awans do finału australijsko-kazachska para zagra z Urszulą Radwańska oraz Jewgieniją Rodiną.

Bardzo niewiele zabrakło, aby w półfinale moskiewskiego turnieju doszło do „polskiego” pojedynku. W pierwszym secie Cornet i Rosolska obroniły przy swoim podaniu wszystkie cztery break pointy i dzięki przełamaniu w jedenastym gemie wygrały 7:5. W drugiej partii francusko-polski debel nie był już tak skuteczny przy obronie break pointów, dwa razy stracił swoje podanie i przegrał 3:6.

Niezwykle zacięty okazał się tie break meczowy. Dobrze rozpoczął się on dla Cornet i Rosolskiej, które prowadziły 3-1. Rozstawione z „czwórką” Rodionowa oraz Woskobojewa szybko odrobiły jednak straty. Rosjanka i reprezentantka Kazachstanu prowadziły już 9-7, ale „nasza” para zdołał obronić dwa meczbole, a następnie trzeciego przy stanie 9-10. Wyżej notowane Rodionowa i Woskobojewa doprowadziły do czwartej szansy na skończenie meczu i tą już wykorzystały. Pojedynek trwał godzinę oraz trzydzieści sześć minut.

Za ćwierćfinał turnieju Kremlin Cup Alize Cornet i Alicja Rosolska otrzymają 5 735 dolarów do podziału oraz 120 punktów rankingowych.

Wynik ćwierćfinału:
A. Rodionowa, G. Woskobojewa (Australia, Kazachstan, 4) – A. Cornet, A. Rosolska (Francja, Polska) 5:7, 6:3, 12-10